صدرا دات بلاگ

۴ دیدگاه‌ها

از روز اولی که دامنه سابق این بلاگ رو گرفتم، یعنی (sadraa.me) اون یک a اضافه‌ی آخرش آزارم میداد. هر زمان میخواستم که به کسی آدرس وبلاگ رو بگم، باید به اون a اضافه اشاره میکردم. بعد ادم‌ها میگفتن چی؟ و بعد یک ساعت توضیح میداد که قضیه چیه.
مدتها دنبال جایگزین مناسب بودم براش تا این که متوجه شدم .blog رو باز کردن بالاخره و تصمیم گرفتم که بخرمش. از تصمیم تا اجرا کردن این ایده، یه شیش ماهی طول کشید. از این به بعد این بلاگ روی دامنه زیر در دسترسه:

sadra.blog

مثل همیشه بخشی از بارفنی این انتقال رو یحیی از روی دوش من برداشت ، که دستش درد نکنه. همه لینک های قبلی کار خواهند کرد و همه ریدایرکت ها ۳۰۱ هستند. اما دو نکته:
۱: اگر جایی مستقیما به بلاگ من لینک دادید، خیلی ممنونتون میشم اگر sadraa.me رو با sadra.blog تعویض کنید. هرچند در تجربه کاربری کاربرانتون هیچ تغییری بوجود نمیاد احتمالا، اما از نظر گوگل این موضوع تا حدی مهمه و کمک بزرگی به من میکنه.

۲: اگر در دنیای گرام زده این روزها شما هم مثل من، هنوز فید میخونید شاید امن تر باشه که فید دامنه جدید رو از این به بعد دنبال کنید. در این آدرس.


و دو تا تغییر دیگه هم وجود داره. همونطور که میدونید، دنبال کردن یک بلاگ روی اینترنت نسبتا کار سختیه. من دیگه نمیخوام مستقیما برای سئوی بلاگ تلاش کنم و به این دلیل که روح بعضی نوشته‌هارو میگیره، برای همین،

یک : یه کانال تلگرام برای بلاگ زدم. به اسم صدرا دات بلاگ. احتمالا یکم فضای مفرح‌تری نسبت به بلاگ داشته باشه، به نظرم اگر به آقا ریچارد فاینمن اقتدا کنیم، باید بتونیم حرفهای جدی رو به شکل کمتر عبوسانه‌ای بزنیم.

تنها چیزی که میتونم قول بدم بهتون اینه که اگر این کانال رو دنبال کنید، میتونید از پست‌های جدید باخبر بشید. آیا محتوای اضافه‌ای خواهد داشت؟ احتمالا. اما هنوز در حال آزمون و خطام.

کانال تلگرام صدرا دات بلاگ

دو: ویرگول، این ویرگول عزیز که برآمده از ذهن فوق العاده‌ی علی آجودانیان و تلاش تیم عالی‌شون هست، بالاخره من رو مجاب کرد که روش بنویسم. فعلا قرار نیست چیزی اضافه‌تر از بلاگ اصلی اونجا بنویسم، از هفته‌ی بعد صرفا دوشنبه‌ها به روز میشه و همین پست‌های بلاگ فعلی روش بازنشر میشه. تحت عنوان انتشارات بلاگ فرعی. اگر کاربر ویرگولید شاید بد نباشه که اونجاهم انتشارات رو دنبال کنید.

و

همین:) 1. سلام؛ از اینکه درویرگول هم شروع به نوشتن کردید بسیار خرسندیم و به عنوان عضوی کوچک از خانواده بزرگ ویرگول به شما خوش آمد میگوییم.

 2. سلام، همسایه عزیز تغییرات انجام شد!

 3. اسماعیل گفت:

  با سلام،
  اگر منظورتون از سئو چیزی هست که پلاگین یواست سئو یا چیزهایی مانند اون به شما توصیه می‌کنن یا چیزهایی که در فضای جامعه فارسی زبان ایران راه افتاده، باید بگم گوگل بارها و بارها گفته که این کارها رو نکنید و به فکر محتوای خوب باشید. تنها چیزی که تجربه من می‌گه برای گوگل خیلی مهمه عنوان نوشته هست و اینکه در پاراگراف اول مهم‌ترین موضوعاتی که قرار در نوشته راجع بهش صحبت کنید رو عنوان کنید درست مثل مقالاتی که در ابتدای کار چکیده دارن. به جز این دو مورد بقیه موارد بسیار فرعی هست و تاثیرشون به اندازه این دو عامل نیست.
  بنابراین هر چه میخواهد دل تنگت بگوی، به جز این دو مورد هیچ ترتیب و آدابی مجوی.
  من خودم هم به جز این دو مورد اون هم نه در همه موارد بقیه موارد رو خیلی رعایت نمیکنم. خود روح نوشتن برام مهمه. نتیجه ای که گرفتم نشون میده گوگل به محتوای خوب بیشتر از محتوای سئو شده مصنوعی بها میده.

 4. خوشحالم که باز در دنیا اینستافیمس ها و … هنوز بلاگ صدرا عزیز هست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *